Impact Powder

Nowe możliwości w żywieniu krów mlecznych, bydła, trzody i innych zwierząt hodowlanych

Czym jest IMPACT POWDER?

Jest to trwała struktura mineralna składająca się z przestrzennego szkieletu węglowego (organicznego) wypełnionego kaolinitem i muskowitem oraz innymi związkami. Nie jest mieszanką produkowaną ze składników ale naturalnym minerałem. W procesie produkcji podlega płukaniu, suszeniu i separowaniu ziaren nadwymiarowych. IMPACT POWDER posiada własny, dodatni potencjał elektryczny (elektrostatyczny) wynikający z własności krystalograficznej minerałów oraz przewodzi ładunki elektryczne - węgiel.

Zdjęcie ziarna
Zdjęcie skaningowe ziarna IMPACT POWDER.
Uziarnienie: min. 98 % < 500 mikronów, min. 25 % < 16 mikronów, przynajmniej 15 % < 2 mikronów

Jak działa IMPACT POWDER?

W układzie pokarmowym działa jako dodatkowy ładunek elektryczny, kation,  który podnosi różnicę potencjałów pomiędzy ścianą komórki jelita i treścią pokarmową. Dodatkowo wprowadza do jelita tlen, który wspomaga namnażanie się właściwej, prawidłowej mikroflory bakteryjnej.

Wpływa na pracę autonomicznego układu nerwowego, odpowiedzialnego za procesy trawienne i działanie układu pokarmowego zwierząt, jeżeli jest stosowany w żywieniu. Działa na drodze biofizycznej. Jest formą stałą elektrolitu, który wspomaga przewodność (conductivity) treści pokarmowej w układzie jelitowym. Nie jest trawiony i się nie rozkłada.

Składem treści pokarmowej - poprzez żywienie, wywołujemy różnicę potencjałów w jelicie i przepływ ładunku. IMPACT POWDER zwalnia pasaż jelitowy a jego dawką można regulować tę szybkość. Może być stosowany stale. Nie wywołuje trwałych zmian, po usunięciu z diety wraca „stare”. Poprzez zwolnienie pasażu np. u krowy pozwala dokonać się w czasie reakcjom w żwaczu, mikroorganizmy namnażają się skuteczniej i reakcje się bilansują. Paradoksalnie krowa jest roślinożercą ale zużywa głównie białko zwierzęce (z mikroorganizmów żwacza). Stąd przy stosowaniu IMPACT POWDER spada zapotrzebowanie na białko surowe w paszy, które krowa produkuje sama w większej ilości z mikroorganizmów żwacza i jest ono najwyższej jakości.

Dzięki lepszej strawności pasz objętościowych (sMO dochodzi do 85%) można uzyskać znacznie lepsze wykorzystanie energii w dawce, co ma znaczenie w okresie okołowycieleniowym i wejścia w okres laktacji o najwyższej produkcji mleka. Zmniejsza się ryzyko ketozy, biegunek, podkwaszeń.

IMPACT POWDER posiada działanie detoksykujące, jest również wysokosprawnym antymykotoksykantem redukując wpływ mykotoksyn z paszy oraz poprawia trawienie białek i innych składników z paszy. Stabilizuje pracę żwacza i przywraca homeostazę w organizmie krowy. Dzięki zwiększonemu wydzielaniu śliny i mocniejszemu odruchowi przeżuwania krowa uruchamia recykling mocznika własnego co zabezpiecza ją przed kwasicą. Wzrasta odczyn pH w żwaczu.
IMPACT POWDER blokuje rozwój niekorzystnych drobnoustrojów a wzmaga namnażanie się korzystnej flory bakteryjnej, higienizuje obornik (w oborniku wraca życie biologiczne, co jest korzystne dla gleby).
Stosowanie IMPACT POWDER w żywieniu znacząco poprawia wykorzystanie pasz, szczególnie u krów dotyczy to pasz objętościowych. Strawność materii organicznej dochodzi do 85%. O ok. 20-40% wzrasta przyswajanie minerałów, t.j  K, Mg, Ca, P .

Uwaga: Dawka pokarmowa dla krów uwzględniająca dodatek IMPACT POWDER wymaga indywidualnego dostosowania.

ImPactPoeder 2
ImPactPoeder 3
ImPactPoeder 4

Zdjęcia przedstawiają ziarno IMPACT POWDER w powiększeniu 250 razy, 1000 razy oraz 2000 razy.

Zapraszamy do zakupów.

Nasza firma to grupa specjalistów w swojej branży. Oferujemy najlepsze towary na rynku w dobrych cenach. Sprawdź co możemy Ci zaoferować.

Kontakt

Pytania dotyczące zamówień: zamowienia@impactpowder.com
Pomoc: kontakt@impactpowder.com

 


Polityka prywatności